Які є види брошок?

Історія брошки практично дорівнює історії людству. Саме слово «брошка» у перекладі з французької означає «довга голка». Усе тому, що початкове призначення брошки було прикрашати, а скріплювати речі.
Носити той перший одяг, до якого люди додумалися після примітивної пов'язки на стегнах без того, щоб його зафіксувати - було немислимо. Тож на брошки, можна сказати, тримався весь гардероб наших пращурів. Пройшли тисячоліття поки першопрохідники почали розглядати брошку як прикрасу. Від цього ще цікавіше дізнатися про брошку та її різновиди, сформовані у різні епохи.
Фібула
Це одна із найперших брошок, які були придумані не дизайнерами, а простими людьми. Їх широке поширення спостерігалося починаючи з бронзового віку і до раннього Середньовіччя. Їхнє призначення було – виключно практичним.
У нашому 21 столітті таку брошку хочеться занести до списку мінімалістичних аксесуарів ручної роботи. Приколоти таку на піджак і вирушити до неї в офіс здається цілком реальним. А тому беремо на замітку, і якщо бачимо таку десь на барахолці – купуємо обов'язково, а потім модничаємо та невпинно відповідаємо на запитання: де купила?
Значок
Такий значок, як правило, є показником приналежності до будь-якої групи, місця, професії чи події. Наприклад, його набувають як пам'ять про подорож: на значку може бути намальовано знакове місце міста або написано його назву. Значок може бути у вигляді герба невеликої групи або цілої країни. Виготовляють значок із металевих сплавів, дерева, кераміки, пластику або інших, найчастіше, не дуже дорогих матеріалів.
Бутоньєрка
Бутоньєрка – один із різновидів брошки, міні-вазочка, яку чоловіки носять на лацкані піджака. У неї міститься одна або кілька квіток. Традиційно ставиться виключно до чоловічого гардеробу, зокрема костюма. У той час, коли бутоньєрка була популярною – мало велике значення: яку квітку в неї поставити. Їх підбирали залежно від події, радісної чи сумної. Зараз букетик квітів на лацкані піджака можна побачити виключно на весіллях.
Брошка-шатлен
Цей вид брошки був на вершині своєї популярності кілька років тому. Носять її на кінцях коміра блузки чи сорочки. У деяких випадках кріпиться за рахунок кліпсів. Основна особливість шатлена – це саме ланцюжки. Шатленом може вважатися не тільки дві брошки скріплені ланцюжком, а й самотня брошка, до якої прикріплений ланцюг.
Брошка увійшла в моду у 19 столітті. Однак тоді її призначення було виключно практичним: ними вішали дрібні предмети – парфуми, ключі, гаманець. Позаминулого століття жінки ще не носили з собою дамські сумочки. Але носити всякі дрібниці із собою жінкам було потрібно. От і викручувалися таким елегантним способом.
У важкі воєнні часи шатлени вийшли з ужитку, ставши дуже дорогим задоволенням. Через кілька років прикрасу знову почали використовувати, проте вже як декоративний предмет гардеробу.
Дрес-кліп
Ви, мабуть, бачили таку, коли дивилися старі фільми з початку 20 століття. Дрес-кліп кріпиться за рахунок відкидного затиску, завдяки чому надійно закріплюється на одязі. Існує і більш покращена версія: конструкція, яка дозволяє об'єднати два дрес-кліпи в одну брошку. Її назва: пін-кліп чи просто – дует.
Знайти сьогодні такі можливо, але заплатити за них доведеться велику суму. Їх виробництвом займаються переважно культові ювелірні будинки: Cartier, Trifari та інші. Дрес-кліпи часом зустрічаються у вінтажних магазинах, хоча цінителі їх швидко змітають із полиць.
Брошка-шпилька
Брошка у вигляді, власне, шпильки. Але, що робить з цього простого, побутового предмета яскравий аксесуар – це декоративний елемент. Брошка-шпилька може бути лаконічною прикрасою, а може розкішною, що межує з помпезністю. Залежить від декору. У 2021 році вони такі популярні, що з'явилися навіть сережки у вигляді шпильок. У даному аксесуарі приваблює насамперед: лаконічність та невимушеність.
Булавка для краватки
Невід'ємний елемент чоловічого гардеробу – кінця 19, початку 20 століття. Призначення такого шпильки – фіксація краватки або шийної хустки до сорочки. Зануривши шпильку в краватку на очах залишається декоративна складова. Аксесуар може легко випасти, якщо немає кріплення, що оберігає від вислизання. Рекомендуємо при покупці звернути увагу на наявність кріплення.
Корсажна брошка
Корсажна брошка – це об'ємний аксесуар з кількома підвісками, які повторюють V-подібну форму грудей. Дізнатися її можна по різноманіттю каменів та благородному металу. Брошка кріпиться у певному місці – посередині декольте. Корсаж - це ліф сукні, від цього назва. Брошка для корсажу була улюбленою окрасою аристократок у Європі, що жила в 17-19 століттях. Сьогодні якщо й використовують такі брошки, то винятково для виходів на червону доріжку.
Впізнавати нове – завжди цікаво. А якщо після цього ще й вирушить на онлайн шопінг, щоб:
A. Купити шикарну брошку в роздріб недорого. Полюбити себе гарну, як ніхто ще не любив.
B. Закупити брошки оптом. Вигідно перепродати. Отримати високу маржу та постійних клієнтів.
Який варіант вибирайте? Визначайтесь. І дійте!